przekładnie ślimakowe

Solidnie wykonane przekładnie ślimakowe (kątowe) RVM

Jako sprawdzony producent oferujemy szeroki wybór przekładni ślimakowych, które z powodzeniem znajdą zastosowanie zarówno w przemyśle ciężkim, jak i gospodarstwie domowym. Ten niezwykle popularny mechanizm od lat stosowany jest jako istotny element układu napędowego maszyn przemysłowych, maszyn rolniczych, maszyn gastronomicznych, przenośników taśmowych, przenośników kubełkowych, obrotnic, podajników do pieców c.o. Oferowane przez nas reduktory przystosowane są do montażu silników elektrycznych w wersji jedno lub trójfazowej oraz do napędu ręcznego. Sprzedajemy wyłącznie sprawdzone, wykonane z materiałów najwyższej jakości produkty. Wał ślimaka wykonany jest ze stali nawęglanej i poddawany szlifowaniu, dzięki czemu zwiększa się jego trwałość i precyzja wykonania. W zależności od wielkości mechanicznej przekładni jest on podparty na dwóch łożyskach kulkowych lub stożkowych. Ślimacznica wykonana jest z docieranego brązu cynowego CuSn12. Korpusy reduktorów odlewane są ciśnieniowo oraz malowane farbą poliuretanową w kolorze RAL7030/ RAL7031.

Przekładnie ślimakowe stanowią najczęściej używane napędy do przenoszenia mocy z wału czynnego na bierny. Ich głównym zadaniem jest obniżenie obrotów wejściowych oraz podniesienie momentu obrotowego. Przekładnie ślimakowe czasem nazywa się też samohamownymi w zależności od zastosowanego przełożenia. Produkty z serii RVM dostępne są w 11 rozmiarach, od 25 do 185, gdzie wielkość przekładni jest odległością pomiędzy osią ślimaka a osią ślimacznicy. Rozmiary od 25 do 90 są produkowane w korpusie aluminiowym, a te od 110 do 185 w korpusie żeliwnym.

Wszystkie oferowane przez nas, małe bądź większe przekładnie ślimakowe są dostępne z kołnierzem przyłączeniowym silnika elektrycznego IEC lub z wałem szybkoobrotowym. W naszej ofercie znajdziesz również akcesoria do montażu przekładni: kołnierz boczny, ramię reakcyjne, osłonę ślimacznicy; wał zdawczy jednostronny, wał zdawczy dwustronny, łączniki do przekładni ślimakowych podwójnych, jednostopniowe przekładnie walcowe o przełożeniu 1/3.

Postaw na oferowane przez nas przekładnie ślimakowe o doskonałej sprawności mechanicznej! Reduktor silnika (przekładnia ślimakowa silnika elektrycznego) to niezbędny element, na którym nie warto oszczędzać! Sulechów, Żary, Zielona Góra, Nowa Sól – mieszkańcy tych miejscowości mają do nas najbliżej. Jeśli interesują Cię przekładnie ślimakowe, zachęcamy do kontaktu. Udzielimy pomocy przy zakupie niezależnie od tego, czy będzie to mała, czy większa przekładnia.

 • bardzo ekonomiczny napęd
 • cicha praca
 • wysoka odporność na przeciążenia chwilowym momentem obrotowym

Parametry techniczne przekładni ślimakowej:

 • obroty wyjściowe n2 od 14 do 188 obr/min,
 • moment obrotowy do 2300 Nm,
 • moc silnika P1: 0,09­-22 kW.

Zapoznaj się z naszą ofertą reduktorów silników elektrycznych!

parametry przekładni ślimakowych

wersje montażowe

przekładnia ślimakowa RV

RV

Przekładnia ślimakowa z wałem szybkoobrotowym.

przekładnia ślimakowa RVM

RVM

Przekładnia ślimakowa z przyłączem silnika IEC.

przekładnia ślimakowa RVM.Z

RVM.Z

Przekładnia ślimakowa z przelotowym wałem szybkoobrotowym.

przekładnia ślimakowa RVM.F

RVM.F

Przekładnia ślimakowa z kołnierzem zdawczym.

przekładnia ślimakowa RV.FZ

RV.FZ

Przekładnia ślimakowa z kołnierzem zdawczym i wałem szybkoobrotowym.

przekładnia ślimakowa RVM.TA

RVM.TA

Przekładnia ślimakowa z ramieniem reakcyjnym.

Do pobrania


  Zapytaj

  o przekładnię

  Nasi specjaliści zapewnią Państwu pełne wsparcie przy doborze przekładni i silników elektrycznych, oraz odpowiedzą na wszystkie pytania związane z naszą ofertą.

  Zapytaj

  o przekładnię

  Nasi specjaliści zapewnią Państwu pełne wsparcie przy doborze przekładni i silników elektrycznych, oraz odpowiedzą na wszystkie pytania związane z naszą ofertą.